Notársky úrad: Sporková Monika Mgr.

Notársky úrad
Sporková Monika Mgr.
Vajnorská 1
83104 Bratislava

Telefón Telefón:
Telefón: 02 / 556 41 055
Telefón: 02 / 556 41 054
Fax: 02 / 556 41 054

Email Email:
monika.sporkova@notar.sk

Web Web:
http://www.slovensko.sk

ZEP ZEP:
Zaručený elektronický podpis

Ak si týmto notárom, poskytni nám prosím aktuálne údaje o úradných hodinách a kontaktoch na notársky úrad.

Úradné hodiny

DeňOdDoOdDoPoznámka
Pondelok07:3012:0012:0016:00mimo úradných hodín možné len po telefonickej dohode
Utorok07:3012:0012:0016:00
Streda07:3012:0012:0016:00
Štvrtok07:3012:0012:0016:00
Piatok07:3012:0012:0016:00

Pracovníci

MenoDátum začatiaJazyky
Martina Krajčovičová 23. 3. 2006Slovenský jazyk (SK)
Mgr. Monika Sporková (Notár) 4. 10. 2005Slovenský jazyk (SK) Anglický jazyk (UK)
Mgr. Lucia Majtásová (Zamestnanec) 17. 6. 2014Slovenský jazyk (SK) Český jazyk (CZ) Anglický jazyk (UK)

Pochváľ a okomentuj notárku


= 2 + päť

Komentáre od ostatných:

Užívateľ/ka Mgr. Monika Sporková. Okomentoval/a 9. septembra 2019.
Neprihlásený užívateľ

Nedá mi a musím reagovať na komentár pána Teodora Pasternáka.
Je až na zaplakanie ako sa môže jeden človek znôžkou lží a výmyslov pokúsiť znevážiť dobré meno.
Pán Pasternák nemal so mnou dohodnutý žiaden termín na notársky úkon kde je potrebná osobná účasť notára. Je pravda, že volal a pracovníčka mu termín na osvedčenie podpisu potvrdila. Pán Pasternák v dohodnutý termín prišiel a moja pracovníčka mu podpis osvedčila.
V čase jeho príchodu bol úrad otvorený moja pracovníčka si len chcela odbehnúť na sociálne zariadenie(takéto potreby pán Pasternák asi nemá).
Keďže zbadala pána Pasternáka vrátila sa do úradu a po telefonickom dohovore so mnou pochopila, že má overiť iba podpis načo prítomnosť notára nebola potrebná, čo pánovi Pasternákovi vysvetlila. Následne mu ponúkla, že s ním dohodne termín na spísanie notárskej zápisnice načo jej arogantne odpovedal, že s ňou dohadovať termín nebude a následne sa pán Pasternák začal vyhrážať mojej pracovníčke a môjmu notárskemu úradu.

Myslím, že už nemám viac čo k uvedenej veci povedať, dúfam že, názor si utvorí každý sám, a to bez ohľadu na reakciu pána Pasternáka.

Mgr. Monika Sporková
notár
Užívateľ/ka Milan M.. Okomentoval/a 9. septembra 2019.
Neprihlásený užívateľ
Pani Notarka Sporková my pomohla a spísala darovaciu zmluvu,vyhotovenie dohody o zúžení bezpodielového spoluvlastníctva manželov prebehlo bez problémov.
Užívateľ/ka Veronika. Okomentoval/a 9. septembra 2019.
Neprihlásený užívateľ
Bola som overiť podpisy do zahraničia, za 15 min som bol vybavená a to tam predo mnou boli 3 ľudia
Užívateľ/ka Teodor PASTERNÁK. Okomentoval/a 5. septembra 2019.
Neprihlásený užívateľ
Pani notárku SPORKOVÚ som navštívil v piatok 30.8.2019 a poprosil o asistenciu pri riešení zabezpečenia splácania dlhu môjho dlžníka. Zo všetkých doterajších sľubov na zaplatenie peňazí si robil trhací kalendár, no napokon bol ochotný pred notárkou podpísať uznanie dlhu aj záväzný splátkový kalendár. Keďže sa však medzičasom našla osoba, ktorá sľúbila postupne splácať dlh za dlžníka (ďalej „spoludlžník“), no nikdy som ju nevidel pretože žije v zahraničí, dohodli sme sa, súčasne s ňou bude preto dlžník splácať svoj dlh tiež, ale do notátskej zábezpeky. Ak spoludlžník zaplatí celý dlh, notárka peniaze dlžníkovi vráti (veď si ich nemôžem zobrať dva razy), ak nie, prepadnú v môj prospech - čiže mi dlžník de facto dlh napokon uhradí sám. Pani notárka mi vysvetlila, že splácať môže len jeden človek ale ponúkla mi podpísanie „exekučného titulu“, ktorým spoludlžník dáva súhlas na jeho automatickú exekúciu, ak splácať nebude. S pani notárkou sme sa dohodli, že jej ešte večer zavolám, kedy konkrétne bude môcť spoludlžník pricestovať. Telefonoval som jej o 16:58, 18:34 a 19:03. Nikdy mi však telefón nezobrala. Tak som jej napísal SMS, že spoludlžník bude na Slovensku až o dva týždne, ale dlžník je ochotný papiere podpísať už teraz a pýtal som sa jej (áno, bola to jednoznačná otázka, na ktorú som očakával odpoveď), či jej viac vyhovuje stretnutie v utorok alebo vo štvrtok. No žiadnej odpovede som sa nedočkal - ani v (dohodnutý) piatok, ani cez weekend (pochopiteľne), no ani v pondelok či utorok! Tak som v utorok 3. septembra zatelefonoval na oficiálnu pevnú linku notárskej kancelárie. Pracovníčka notárky mi potvrdila, že stretnutie vo štvrtok 5.9.2019 o 15:30 platí. Že by si ma s niekým poplietla, je úplne vylúčené: veď keď som volal pred mojou piatkovou návštevou sa najprv obe zhrozili, že volá Bašternák...
Tak sme teda s dlžníkom prišli na notársky úrad Mgr. Moniky SPORKOVEJ, už o 10 minút skôr. Presne minútu pred pol štvrtou pracovníčka notárky otvorila dvere a s údivom sa nás pýtala, čo tam chceme. Povedal som jej, že máme s pani notárkou dohodnutý termín. Pracovníčka nás však odbila, že v kalendári nemá nič poznačené a pani notárka už dávno odišla. A že aj ona sa už ponáhľa preč (pritom podľa tu zverejnených úradných hodín tam mala byť ešte pol hodiny)! Zatelefonovala však notárke, aby preverila, čo sa stalo. Od nej sa dozvedela, že žiadne stretnutie na tento termín dohodnuté nebolo (!!!) a vraj malo byť až vtedy, keď sa vráti spoludlžník zo zahraničia. Keď som namietal, že mi v utorok telefonicky potvrdili štvrtkový termín, pracovníčka len mykla plecom s tým, že nám len potvrdí podpisy na dokumente a to stačí.Zvyšok - až keď príde spoludlžník. Ale trvala na tom, že žiadne stretnutie dohovorené nebolo!
Mal som veľké šťastie, že môj dlžník nevyužil príležitosť namietnuť, že keď som si v skutočnosti s notárkou nedohovoril stretnutie (lebo tak to vyzeralo), tak tam prídeme radšej „nabudúce“ (k čomu už ani nemuselo dôjsť) a odovzdal mi hneď prvú splátku dlhu. A tak sa vďaka neprofesionalite a nekomunikatívnosti Mgr. Moniky SPORKOVEJ a jej pracovníčky moja snaha podpísať uznanie dlhu a splátkový kalendár pod dohľadom „notárskeho úradného majestátu“ zmenila na úplný trapas a fiasko a dlžník mi z troch dokumentov, ktoré mal podpísať, napokon podpísal len jeden. Našťastie - najdôležitejší.
Takže - moja skúsenosť - u notárky Mgr. Moniky SPORKOVEJ si môžete tak dať maximálne overiť len podpis. A aj to, ak náhodou jej pracovníčka neodíde skôr domov, než má. Komunikácia je pre nich vec neznáma a termín stretnutia potvrdia, aj keď s ním v skutočnosti vôbec nerátajú.
Rýchle hľadanie notára
Miesto pôsobenia a/alebo meno notára:
Kontakt
Bullet info @ tvojnotar BODKA sk
Notárske úkony
Bullet spisovanie a vydávanie listín o právnych úkonoch
Bullet súdny komisár v dedičskom konaní
Bullet osvedčovanie právne významných skutočností
Bullet konanie vo veciach notárskych úschov
Bullet úkony vo veciach notárskych centrálnych registrov
Bullet vykonávanie funkcie mediátora
Bullet poskytovanie právnych rád
Bullet spisovanie iných listín
Bullet vykonávanie správy majetku fyzických a právnických osôb a ich zastupovanie v súvislosti so správou ich majetku
Bullet zastupovanie v katastrálnom konaní